Jak wykonać makijaż skóry dojrzałej?

Wszystkie chcemy być piękne. Wszystkie pragniemy dostrzegać tę swoją atrakcyjność na co dzień, bo tylko wtedy czujemy się ze sobą dobrze i mamy ochotę na chociażby spotkania towarzyskie. A w osiągnięciu tego stanu pomaga nam oczywiście makijaż. Pamiętajmy jednak, by dostosowywać go do swojego wieku. Jeżeli okres młodzieńczości już dawno mamy za sobą, musimy koncentrować się na maskowaniu swoich niedoskonałości cery.

Sztuka makijażu to nie polega wyłącznie na malowaniu twarzy. Uwzględnia ona także właściwe przygotowanie skóry. Zanim przykryjemy ją podkładem lub omieciemy pudrem, sięgnijmy po kosmetyki do cery dojrzałej o lekkiej konsystencji. Najpierw oczyśćmy skórę, a potem wklepmy w nią niewielką ilość nawilżającego kremu. Wcześniej sprawdźmy, czy nałożony na niego podkład zdoła się z nim połączyć. Jeżeli natomiast mamy problem z witold pałka nierówną powierzchnią skóry, możemy też dodatkowo zastosować jakąś bazę, która wygładzi tę cerę i jeszcze lepiej przygotuje ją do makijażu. Używajmy jej raczej przed ważnymi dla nas wyjściami. Bazy mogą niestety zapychać pory, więc nie jest to wskazane, by używać ich na co dzień.

Następny etap to już sam make-up dla skóry dojrzałej. Rozpocznijmy go od równomiernego nałożenia podkładu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że pięknie wtopi się on w skórę, zaaplikujmy go z pomocą małej gąbeczki, zastępując nią pędzle czy po prostu palce. Podkład możemy jeszcze dodatkowo przypudrować, by zyskać pewność, że w ciągu dnia nie będzie się on ścierać. Następnie przejdźmy do makijażu brwi. Porządnie je rozczeszmy, a następnie zarysujmy je i zacznijmy wypełniać pomadą lub ciemnym cieniem. Rzęsy podkręćmy zalotką i pomalujmy pogrubiającym i wydłużającym tuszem. Usta też muszą zostać zaakcentowane. Obrysujmy je konturówką i pomalujmy pomadką w różowym lub brzoskwiniowym kolorze. Makijaż dla skóry dojrzałej jest już gotowy!

Ostatnio w sklepach zaczęły się pojawiać specjalne kolorowe kosmetyki do cery dojrzałej. To właśnie w takie kosmetyki powinnyśmy celować. Kupując je, zyskujemy pewność, że z ich pomocą wykonamy pięknie prezentujący się make-up.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.